15 maja w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Żabnie oraz ZSPiP w Otfinowie-Gorzycach odbyły się warsztaty czytelniczo-plastyczne dla dzieci pt. „Wyżły chodzą na łyżwy”

 Warsztaty związane są z promocją książki "Zwierzyniec. Okazy wybrane", w której spotkają się zwierzęta przedstawione przez polskich artystów z ostatnich kilku stuleci. Malowane, tkane, rzeźbione i wycinane, skrzydlate i rogate, swojskie i egzotyczne, dzikie i domowe służące jako ilustracja do ciekawych opowiadań autorstwa Macieja Byliniaka. Książka przygotowana została przez Międzynarodowe Centrum Kultury razem z Wydawnictwem Dwie Siostry z okazji Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego 2018.


Na warsztatach prowadzonych przez pochodzącą z naszej gminy Agelikę Madurę, uczniowie klasy I SP w Żabnie i klas II z ZSPiP w Otfinowie wysłuchali opowiadania pt. „Dlaczego lew ma grzywę” o czterech braciach: tygrysie, lwie, jaguarze i rysiu i o tym skąd wziął się ich wyjątkowy wygląd oraz wykonali zakładki do książek w formie zwierząt.
Na zakończenie dzieci otrzymały po egzemplarzu „Zwierzyńca”, który będzie im z pewnością przypominał o tych wyjątkowych zajęciach.

 

JSN Nuru is designed by JoomlaShine.com