Pod tym hasłem odbyła się lekcja biblioteczna przygotowana przez filie biblioteczną w Niedomicach. Skierowana była do najmłodszych czytelników z Przedszkola Publicznego w Niedomicach z okazji przypadających w miesiącu maju Obchodów Dnia Bibliotekarza i Tygodnia Bibliotek.

 

 


Podczas spotkania przedszkolaki poznały portrety czterech sławnych Polaków, którzy rozsławili swoją umiłowaną Ojczyznę- Polskę na całym świecie dzięki swoim talentom, odwadze, miłości do Boga i ludzi. Krok po kroku poprzez prezentacje multimedialną poznały biografie Janusza Korczaka, Ojca Świętego Jana Pawła II, Fryderyka Chopina oraz Tadeusza Kościuszki. Wysłuchały wiersza zatytułowanego „W Żelazowej Woli” zawartego w książce autorstwa Wandy Chotomskiej pt.:  „Muzyka Pana Chopina” a także wierszowanej opowieści o Janie Pawle II pt. „Z Wadowic do nieba” napisanej przez znaną i poczytną pisarkę dziecięcą Ewę Stadtmüller.
Lekcja biblioteczna miała na celu promowanie dziecięcej literatury popularno-naukowej, która w sposób prosty i ciekawy przybliża dzieciom świat na przestrzeni wieków.  

 

JSN Nuru is designed by JoomlaShine.com