W podróż na  „Najwyższe szczyty Afryki” 22 maja zabrał nas Robert Gondek – podróżnik i miłośnik Czarnego Kontynentu.


Robert Gondek odwiedził już 20 krajów Afryki. Od 2008 roku realizuje projekt „W drodze na najwyższe szczyty Afryki”, którego celem jest zdobycie najwyższego szczytu w każdym kraju na tym kontynencie. Do tej pory próbował zdobyć 21 szczytów w 18 afrykańskich krajach, w tym najwyższy – Kilimandżaro.


Na spotkaniu, w którym uczestniczyli uczniowie z różnych szkół naszej gminy, opowiadał o swojej fascynacji Afryką, jej kulturą, ludźmi, przyrodą i górami. Mówił o pasjach do podróżowania i fotografii, które stały się całym jego życiem. Robert Gondek pokazał, że można łączyć hobby i pracę przy okazji zwiedzając najpiękniejsze zakątki świata, zachęcając tym samym uczestników spotkania do własnych podróży.
Podczas spotkania mówił również o swojej książce „W drodze na najwyższe szczyty Afryki”, która jest zapisem 8 wypraw do 14 krajów, podczas których zdobył 16 szczytów. Książkę opatrzoną pięknymi fotografiami  można już pożyczać w naszej Bibliotece.

Spotkanie w Żabnie odbyło się w ramach projektu „Spotkania z kulturą bliską i daleką", finansowanego przez Województwo Małopolskie w ramach III edycji Budżetu Obywatelskiego. Organizatorami projektu są burmistrzowie 3. gmin: Burmistrz Żabna – Marta Herduś, Burmistrz Radłowa - Zbigniew Mączka i Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej - Krzysztof Kaczmarski. Projekt realizowany jest w 3 gminach subregionu tarnowskiego przez: Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Radłowie, Dąbrowski Dom Kultury, Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną i Gminne Centrum Kultury w Żabnie.

 

JSN Nuru is designed by JoomlaShine.com