„Dlaczego nazywam się Plastuś?” - pod takim hasłem odbyły się zajęcia z książką zorganizowane w filii bibliotecznej w Otfinowie. Na zajęciach dzieci z pierwszej klasy Zespołu Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Otfinowie poznały twórczość Marii Kownackiej i jej ulubionego Plastusia.

 

 


Ten malutki ludzik z plasteliny jest głównym  bohaterem książki Marii Kownackiej pt. „Plastusiowy pamiętnik”. Ze wstępu książki dzieci dowiedziały się, kto podsunął autorce pomysł stworzenia tej zabawnej postaci. Następnie Plastuś „opowiedział” najmłodszym o Tosi- dziewczynce, która ulepiła go z plasteliny oraz o drewnianym piórniku, w którym bardzo lubił mieszkać. Wspólnie z nim „mieszkały” przybory szkolne. Niektórych z nich w dzisiejszej szkole dzieci już nie używają np. pióra z atramentem czy scyzoryka przy pomocy którego ostrzyło się ołówki czy kolorowe kredki.
Czytane na głos przygody Plastusia były inspiracją do zabawy plastycznej. Dzieciom tak bardzo spodobał się ten mały ludzik z perkatym noskiem i odstającymi uszami, że postanowiły go ulepić z  plasteliny. Po skończonej pracy każde dziecko pochwaliło się takim Plastusiem, jakiego potrafiło sobie „zrobić”.

 

JSN Nuru is designed by JoomlaShine.com