W ramach „Spotkań z kulturą bliską i daleką” 4 czerwca Żabno i Niedomice odwiedziła Ewa Stadtmüller –autorka wielu książek dla dzieci i młodzieży.

 

 Ewa Stadtmüller ukończyła filologię polską i fakultet dziennikarski w Krakowie. Przez dziesięć lat pracowała jako nauczyciel języka polskiego, a od 1987 roku także jako asystent w Katedrze Pedagogiki Wczesnoszkolnej AP. Na swoim koncie ma już około 200 książek, a wśród nich zbiory opowiadań, bajki, wiersze, scenariusze teatralne oraz opracowania znanych baśni i legend. W przyszłym roku obchodzić będzie 25 lecie pracy autorskiej.
Autorka przeprowadziła warsztaty pt. ”Jak powstaje książka?”, w których uczestniczyli uczniowie najmłodszych klas szkoły podstawowej z Żabna i Niedomic. Na spotkaniu dzieci poznały proces powstawania książki, tworzyły zabawne wierszyki i zagadki i dzieliły się pomysłami na własne historie. Wszystko to utrzymane w formie zabawy słowem wywołało duże zaangażowanie i jeszcze większą radość ze strony młodej publiczności.
Na koniec spotkania był czas na pamiątkowe zdjęcie i możliwość wpisu do książeczek ze specjalną dedykacją pisarki.
Spotkanie z Ewą Stadtmüller odbyło się w ramach projektu „Spotkania z kulturą bliską i daleką”. Zadanie jest finansowane z budżetu Województwa Małopolskiego w ramach III edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego.

 

JSN Nuru is designed by JoomlaShine.com