W maju Biblioteka w Żabnie zorganizowała zajęcia biblioteczne dla pięcio- i sześciolatków. W związku z obchodzonym Tygodniem Bibliotekarza, były one poświęcone książkom.

Na zajęciach dzieci poznały historię książki od książek mówionych aż po książki elektroniczne oraz słuchały opowiadania "O dzieciach, które kochają książki" Petera Carnavasa. Zwiedziły też Bibliotekę, zaglądając na wszystkie regały i zapoznały się z naszą bogatą ofertą. Wszystkie dzieci uważnie słuchały i potrafiły odpowiedzieć na trudne pytania dotyczące nowo poznanych wiadomości.

Na koniec nasi młodzi czytelnicy wykonali zakładki, na których umieścili informacje o godzinach pracy Biblioteki, obiecali nas często odwiedzać i pożyczać książki oraz zrobili sobie pamiątkowe fotografie.