W naszej filli w Niecieczy odbyły się pierwsze z dwóch zaplanowanych zajęć z nauki programowania i budowy robotów Lego Mindstorms.

W zajęciach wzięli udział uczniowie z Publicznego Katolickiego Zespołu Szkół i Przedszkola z Niecieczy. Warsztaty okazały się nie tylko dobrą zabawą, ale także miały charakter edukacyjny. Wprowadziły młodzież w świat robotyki, którzy musieli się wykazać wiedzą nie tylko informatyczną, ale także techniczną i matematyczną. W trakcie zajęć powstały roboty, które kreatywni - być może przyszli programiści - wprowadzili w ruch. A roboty mogą naprawdę wiele, wszystko zależy bowiem od naszych pomysłów. W trakcie zajęć powstało wiele ciekawych programów, a uczniowie - metodą prób i błędów - starali się dążyć do perfekcji.

Kolejne i ostatnie przed wakacjami zajęcia z programowania robotów Lego Mindstorms odbędą się w czwartek 11 kwietnia o godz. 16:00 w filii bibliotecznej w Niecieczy.