Galeria „Rozmaitości” w Gminnym Centrum Kultury w Żabnie zapełniła się po brzegi niesamowicie kolorowymi i niezwykle pomysłowymi postaciami Zająca Poziomki.

 

 

 

 

 

Prawie 150 zgromadzonych kukiełek, pacynek, a nawet marionetek to pokłosie konkursu plastycznego „TO JA! WASZ ZAJĄC POZIOMKA!”. Tradycyjnie konkurs towarzyszył  Małopolskiemu Przeglądowi Teatrów Lalkowych o Wielką Nagrodę Zająca Poziomki. I chociaż przegląd teatrów nie odbył się, konkurs udało się przeprowadzić, a jego efekty można podziwiać w Galerii GCK.

 


Wystawie pokonkursowej lalek teatralnych towarzyszy retrospektywna wystawa „Bajkowe światy Zająca Poziomki”, ukazująca jak na przestrzeni 35 lat zmieniał się Przegląd i jego uczestnicy. Być może wielu dorosłych odnajdzie się na starych fotografiach, kiedy jako dzieci brali udział w Przeglądzie…


Organizatorami konkursu plastycznego są Gminne Centrum Kultury i Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie oraz Małopolskie Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu. Patronat honorowy nad konkursem objęła Burmistrz Żabna Marta Herduś.
Zapraszamy do zwiedzania wystawy…

 

Wszystkich uczestników konkursu zapraszamy po odbiór nagród i dyplomów. Można to uczynić od poniedziałku do piątku w godz. od. 8:00 do 18:00 w Gminnym Centrum Kultury lub w Bibliotece w Żabnie.