W ramach "Żabnieńskich spotkań z literaturą" w dniach 1-2 października odbędą się warsztaty literacko-plastyczne z Ewą Stadtmüller i Łukaszem Zabdyrem.
W spotkaniach wezmą udział uczniowie klas 1-3 szkoły podstawowej z naszej gminy.

 

Ewa Stadtmüller – pedagog, pisarka i dziennikarka w jednej osobie jest autorką ponad stu książek dla dzieci. Są wśród nich zbiory opowiadań, bajki, wiersze, scenariusze teatralne oraz opracowania znanych baśni i legend. Na szczególną uwagę zasługują napisane wspólnie z Anną Chachulską przewodniki: „Kraków i okolice” oraz „Zakopane i okolice”. Nurt religijny w twórczości autorki reprezentują książki: „Zwierzyniec Pana Boga”, „Przypalona szarlotka”, opowieść o Janie Pawle II „Z Wadowic do nieba”, „Znak pokoju”

 

Łukasz Zabdyr - grafik-ilustrator, tworzy ilustracje do książek i opowiadań dla dzieci. Zajmuje się również grafiką komiksową. W roku 1999 zadebiutował jako twórca komiksów serią humorystycznych stripów Jacuś do tygodnika dla dzieci "Dominik". W latach 1999-2007 powstało ponad 400 historyjek. Jest ilustratorem m.in. książek Ewy Stadtmüller.

 

„Żabnieńskie Spotkania z Literaturą” to projekt dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Patronat honorowy objęła burmistrz Żabna Marta Herduś, zaś patronat medialny Radio RDN Małopolska, Koncertowy Tarnów i Nowa Gazeta Żabnieńska.

 

Projekt zainaugurowały spotkania z Adamem Tomczykiem. W ramach „Żabnieńskich spotkań z literaturą” odbędzie się także spotkanie autorskie z Marzeną Rogalską, lekcje głośnego czytania dla najmłodszych oraz konkurs plastyczny „Św. Jan Paweł II, czyli jak Karol został papieżem”.

 

Wszystkie spotkania w ramach projektu odbędą się w reżimie sanitarnym.