Serdecznie zapraszamy na spotkania z Arkadym Pawłem Fiedlerem, które odbędą się w ramach projektu „Żabnieńskie Dni Literatury” dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "Kultura-Interwencje 2020".
Arkady P. Fielder spotka się z młodzieżą z naszej Gminy 13 października; o godz. 9:00 odbędzie się spotkanie w Filii Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Łęgu Tarnowskim, a o godz. 11:00 będzie gościem M-GBP w Żabnie.Arkady Paweł Fiedler – podróżnik, pasjonat dalekich wypraw samochodowych, producent filmów podróżniczych, autor, storyteller. Od wielu lat oddaje się pasji odkrywania świata i kultywowania tradycji podróżniczych Fiedlerów. Pomysłodawca i organizator wypraw samochodowych oraz projektu filmowo-podróżniczego PoDrodze,  w 2009 r. – PoDrodze - Maluchem wzdłuż granic Polski, w 2014 r. – Maluchem przez Afrykę (projekt nominowany do nagrody TRAVELERY National Geographic), w 2016 r. –  Maluchem przez Azję. Organizator projektu Electric Explorer African Challenge 2018 – pierwszej w historii podróży samochodem elektrycznym wzdłuż kontynentu afrykańskiego (projekt nominowany do nagrody TRAVELERY National Geographic). Arkady P. Fiedler to także autor książek: „Maluchem przez Afrykę” oraz „Pod Prąd. Elektrycznym autem przez Afrykę”.

Projekt "Żabnieńskie Dni Literatury" patronatem honorowym objęła Burmistrz Żabna Marta Herduś, patronatem medialnym Radio RDN Małopolska oraz Nowa Gazeta Żabnieńska.