Specjalnie dla żabnieńskiej publiczności z autorskim spektaklem „Mowa ciała” wystąpił najbardziej znany w Polsce mim – Ireneusz Krosny.

„Mowa ciała” to najnowsza i zdecydowanie bardzo oryginalna premiera w dorobku artysty. Po raz pierwszy program składał się nie tylko ze scenek pantomimicznych, ale i słowa. Oglądający mieli okazję poznać różne tajniki pracy mima – jak to się dzieje, że ktoś chodzi w miejscu czy dlaczego widzimy przedmioty, których tak naprawdę nie ma. Poza tym mogliśmy się sporo dowiedzieć o tym, co mówią nasze własne ciała w codziennym życiu, a nawet jak pozytywnie wpłynąć przez ciało na własne samopoczucie.

Ze względu na trwającą epidemię i istniejące obostrzenia w wydarzeniu nie mogła wziąć udziału publiczność. Cały występ można było obejrzeć wyłącznie w Internecie - na Facebooku Biblioteki oraz Centrum Kultury. Spektakl był bowiem transmitowany na żywo prosto z sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury w Żabnie. Tych, którzy nie widzieli spektaklu, a chcieliby go obejrzeć informujemy, że nagranie będzie dostępne do 13 grudnia na Facebooku Gminnego Centrum Kultury w Żabnie.

Spektakl „Mowa ciała” Ireneusza Krosnego był ostatnim wydarzeniem artystycznym zrealizowanym w ramach projektu „Książka i Muza” finansowanego przez Województwo Małopolskie w ramach 4. edycji Budżetu Obywatelskiego. Realizatorem projektu jest Radłowskie Forum Rozwoju. Patronat honorowy nad nim sprawują Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski, Burmistrz Żabna Marta Herduś i Burmistrz Radłowa Zbigniew Mączka. Projekt realizowany jest na terenie 2. gmin subregionu tarnowskiego, a partnerami w jego realizacji są: Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna i Gminne Centrum Kultury w Żabnie oraz Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Radłowie.