O podróżach, również tych duchowych, książkach, karierze w mediach a także… o pogodzie mogliśmy posłuchać podczas spotkania ze znanym dziennikarzem Jarosławem Kretem, które odbyło się 30 września w żabnieńskiej bibliotece.


Jarosław Kret – dziennikarz, fotoreporter, prezenter telewizyjny. Studiował egiptologię, a także archeologię śródziemnomorską, afrykanistykę i kulturoznawstwo. W latach 90. był reporterem i prezenterem „Teleexpresu”. Prowadził autorski program telewizyjny „Klub Podróżników”, nakręcił kilkadziesiąt filmów dokumentalnych i reportaży w Azji, Afryce, Ameryce Południowej i Europie. Należał do pierwszego założycielskiego składu redakcyjnego magazynu „National Geographic Polska”.
Jest autorem książek: „Kret na pogodę”, „Ziemia Święta”, „Madagaskar”, „Moja Ziemia Święta”, „Atlas pogody” (współautor), „Moje Indie”, „Planeta według Kreta”, „Mój Egipt”, „Podróże kulinarne z Jarkiem Kretem. Kuchnia indyjska”, „Mój Madagaskar”, „W Ziemi Świętej”.
Świetny gawędziarz, z dużym poczuciem humoru, swoją opowieścią o Madagaskarze ilustrowaną pokazem multimedialnym sprawił, że ponad 2 godziny trwało spotkanie z żabnieńską publicznością.
Spotkanie z Jarosławem Kretem zorganizowano we współpracy z Instytutem Książki i Wojewódzką Biblioteką Publiczną w Krakowie w ramach programu Dyskusyjny Klub Książki.