11 października w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Żabnie  nastąpiło uroczyste wręczenie nagród w konkursie plastycznym „Krajobraz nad Dunajcem" zorganizowanym w ramach projektu "II Żabnieńskie spotkania z literaturą – wokół Tadeusza Nowaka” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Patronat honorowy nad projektem sprawuje Burmistrz Żabna Marta Herduś.


Komisja artystyczna powołana przez Organizatora w składzie: Maria Ochnio – plastyk, członek Towarzystwa Przyjaciół Żabna, Kamila Ryba – instruktor plastyki GCK w Żabnie, Anna Rąpała – bibliotekarz M-GBP w Żabnie na posiedzeniu dnia 4 października 2021 r. oceniła 132 prace. Biorąc pod uwagę nawiązanie do tytułu konkursu, technikę, sposób wykonania pracy przyznała nagrody i wyróżnienia:


w kategorii wiekowej: dzieci z przedszkola, uczniowie kl. „0” nagrody zdobyli:

I miejsce:   

Mateusz Wzorek z Otfinowa
Łucja Miękina z Odporyszowa
Milena Połetek z Pasieki Otfinowskiej
Tomasz Lechowicz z Żabna
Hubert Bratko z Pasieki Otfinowskiej

II miejsce:     

Marcelina Szmit z Łęgu Tarnowskiego
Zofia Nowak z Niedomic
Szymon Stono z Pasieki Otfinowskiej
Gabriela Wódka z Pasieki Otfinowskiej
Blanka Kuc z Pasieki Otfinowskiej    

III miejsce:   

Małgorzata Czosnyka z Łęgu Tarnowskiego    
Maja Guzy z Pasieki Otfinowskiej
Liliana Strojna z Pasieki Otfinowskiej
Hubert Miś z Otfinowa
Filip Kołodziej z Żabna
    
Wyróżnienie: 

Kornelia Kozak z Żabna
Kleopatra Marta z Niedomic
Nadia Anioł z Pasieki Otfinowskiej
Julia Solak z Niedomic
Jagoda Żelazo z Otfinowa
Kornelia Szymańska z Otfinowa


w kategorii wiekowej: uczniowie klas I - III nagrody zdobyli:

I miejsce:    

Oliwia Kostrzewa z Niedomic
Estera Flak z Niecieczy
Jakub Rogóż z Łęgu Tarnowskiego
Aleksandra Węgiel z Żabna
Aleksander Marta z Niedomic

II miejsce: 

Agnieszka Serwin z Żabna
Alicja Ciuruś z Niecieczy
Milena Żelazo z Otfinowa
Alicja Brońska z Łęgu Tarnowskiego
Fabian Kłusek z Żabna

III miejsce: 

Emilia Kołodziej z Żabna
Rita Wąż z Niecieczy
Aleksandra Kilian z Żabna
Kornelia Bąk z Żabna
Kacper Pabian z Żabna

Wyróżnienie: 

Piotr Gut z Goruszowa
Zuzanna Śledź z Żabna
Julia Śledź z Żabna
Aleksandra Bąk z Żabna
Julia Chłopecka z Żabna
Marlena Wiekierak z Otfinowa


w kategorii wiekowej: uczniowie klas IV-VII nagrody zdobyli:

I miejsce:

Natalia Trytko z Bobrownik Wielkich
Filip Żaba z Ilkowic
Izabela Kowal z Łęgu Tarnowskiego
Amelia Kapturkiewicz z Łęgu Tarnowskiego
Nikola Kostrzewa z Niedomic

II miejsce:

Malwina Burzawa z Żabna
Zuzanna Małek z Łęgu Tarnowskiego
Wiktoria Kaczyk z Łęgu Tarnowskiego
Tymoteusz Górczak z Czyżowa
Oskar Chrobok z Żabna

III miejsce:

Miłosz Barnaś z Białej
Jessica Stęplewska z Łęgu Tarnowskiego
Dawid Kilian z Żabna
Julia Fido z Żabna
Ewa Zygadło z Ilkowic

Wyróżnienie:

Eliza Prażuch z Niedomic
Wiktoria Kożuch z Niedomic
Marianna Frąc z Łęgu Tarnowskiego
Aleksandra Markocińska z Niedomic
Weronika Moskal z Łęgu Tarnowskiego


Pozostałym uczestnikom konkursu plastycznego komisja za udział przyznała nagrody książkowe.
Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom i uczestnikom konkursu.