Na platformie YouTube Gminnego Centrum Kultury w Żabnie można już oglądać koncert zespołu 40% Bluesa.

Koncert został zarejestrowany 24 października 2021 r., a odbył się w ramach zadania „40% bluesa – 100% muzyki”. Zadanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyczny ślad” realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Na koncert złożyło się kilkanaście piosenek zespołu pochodzących z płyty „40% bluesa i Przyjaciele. Ruszam w drogę”. Część z nich wykonali zaproszeni przez zespół młodzi artyści z gminy Żabno: Martyna Lechowska, Martyna Ogonowska, Julia Czekańska i Gabriel Białas. Na instrumentach klawiszowych zagrał Paweł Maurycy. A w 40% bluesa wystąpili: Krzysztof Wójcik (wokal, gitara), Jakub Skoczeń (gitara), Kamil Patulski (perkusja), Jarosław Tucki (gitara, wokal) i Mateusz Łapa (gitara basowa).

Patronat honorowy nad zadaniem „40% bluesa – 100% muzyki” objęła Burmistrz Żabna Marta Herduś, zaś patronatem medialnym objęli go: Nowa Gazeta Żabnieńska, Portal Koncertowy Tarnów i Okolice oraz Radio RDN Małopolska.

Zapraszamy do oglądania.