Na zaproszenie Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej w Żabnie przyjedzie do Otfinowa, aby spotkać się z czytelnikami jeden z najpopularniejszych polskich pisarzy dla dzieci.

Autor ponad 50 książek, z których większość to bestsellery. Jego kryminał Detektyw Pozytywka został uznany za jedną z dziesięciu najlepszych książek dla dzieci drugiej dekady XXI wieku. Detektyw Pozytywka i W moim brzuchu mieszka jakieś zwierzątko zostały wpisane na światową listę White Ravens /lista białych kruków literatury światowej/. W roku 2015 wręczono mu Nagrodę Kallimacha – za wybitne osiągnięcia w sferze edukacji. W roku 2017 przyznano mu tytuł „Ambasadora Polszczyzny”, a w 2019 roku został Kawalerem Orderu Uśmiechu!

Spotkanie odbędzie się w środę 15 września o godz. 8.30 w Filii Bibliotecznej w Otfinowie /szczegóły na poniższym plakacie/. Ze względu na ograniczenia epidemiologiczne osoby zainteresowane uczestnictwem w spotkaniu proszone są o wcześniejszy kontakt z biblioteką (tel. 14 645 23 01).