Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie realizuje projekt „II Żabnieńskie spotkania z literaturą - wokół Tadeusza Nowaka”.

W ramach projektu odbędą się:
- wystawa na temat życia i twórczości Tadeusza Nowaka, a także związków pisarza z regionem tarnowskim „Tu góry mają kolor nieba, a lasy barwę miodu - wokół twórczości Tadeusza Nowaka”;
- warsztaty literacko-plastyczne dla uczniów szkół podstawowych „Zalipiańskie kwiaty wyobraźni”, podczas których dzieci poznają teksty nawiązujące do literatury ludowej oraz wykonają prace plastyczne z wykorzystaniem elementów sztuki ludowej. Warsztaty poprowadzą malarki z Domu Malarek w Zalipiu;
- przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych (kl. I-VII) Biblioteka zaprasza do udziału w konkursie plastycznym „Krajobraz nad Dunajcem”, w ramach którego uczestnicy wykonają prace plastyczne inspirowane twórczością T. Nowaka i krajobrazem stron rodzinnych. Z prac uczestników konkursu zostanie przygotowana wystawa pokonkursowa;
- spotkania autorskie, w tym wieczór poetycki „Wieczór rozświetlony literaturą”, podczas którego artyści z terenu Gminy Żabno i okolic zaprezentują swoją twórczość. Wystąpią m.in.  Gabriel Białas, Adam Tomczyk, Anna Augustyńska, Anna Lekarczyk, Klaudia Leśniowska, Anna Merchut. Spotkaniu towarzyszyć będzie oprawa muzyczna w wykonaniu Moniki Kuty wraz z zespołem.

Patronat honorowy nad projektem sprawuje Burmistrz Żabna Marta Herduś, zaś patronat medialny Radio RDN Małopolska oraz Nowa Gazeta Żabnieńska.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Całkowity koszt zadania wynosi 28 000 zł., z czego 20 000 zł stanowi dotacja otrzymana w ramach programu „Promocja czytelnictwa 2021”.