Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie, Gminne Centrum Kultury w Żabnie oraz Małopolskie Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu byli organizatorami konkursu plastycznego „PACYNKI-MARIONETKI-KUKŁY”. Towarzyszył on XXXV Małopolskiemu Przeglądowi Teatrów Lalkowych o Wielką Nagrodę Zająca Poziomki.

 

 

 


Laureatom nagrody wręczali dyrektor MCK „Sokół” w Nowym Sączu Andrzej Zarych, Burmistrz Żabna Marta Herduś, radna Rady Miejskiej Leokadia Madura oraz dyrektor M-GBP i GCK w Żabnie Marta Warias.
Komisja artystyczna powołana przez Organizatora w składzie: Ilona Stanaszek z MCK „Sokół” w Nowym Sączu, Kamila Ryba z GCK w Żabnie oraz Ewa Czarna z M-GBP w Żabnie na posiedzeniu w dniu 6 maja 2022 r. oceniła 47 prac.


W kategorii wiekowej przedszkola i klasy „0” nagrody i wyróżnienia otrzymali:
I miejsce - Antoni Długoń, Kacper Długoń, Milena Połetek i Jakub Małek,
II miejsce - Szymon Lubasz i Maksymilian Żaba,
III miejsce – Zofia Sulowska, Oliwier Klimek i Filip Stachura,Wyróżnienia – Agata Wojdyło, Szymon Stono, Klemens Długoń, Aleksandra Szpilska i Inga Patriak.

W kategorii szkoła podstawowa klasy I-III nagrody zdobyli:
I miejsce – Zuzanna Śledź i Julia Śledź,
II miejsce – Kornelia Tapa, Marlena Wiekierak i Urszula Szarek,
III miejsce – Hubert Lubasz.


W kategorii wiekowej szkoła podstawowa klasy IV-VI nagrody otrzymali:
I miejsce – Wiktor Lechowicz,
II miejsce – Julia Bieś.


Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe za udział. Wszystkim dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcom gratulujemy.