Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie już po raz trzynasty organizuje eliminacje powiatowe do Międzypowiatowego Turnieju Sztuki Recytatorskiej „POSZUKIWANIA” 2022, które odbędą się 18 października 2022 r.

 

 


Organizatorami turnieju są: Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie dla powiatu tarnowskiego, Dąbrowski Dom Kultury w Dąbrowie Tarnowskiej, Miejski Ośrodek Kultury w Brzesku oraz Małopolskie Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu.
W całości przedsięwzięcia uczestniczą dzieci i młodzież powiatów: tarnowskiego, dąbrowskiego i brzeskiego. Turniej, rozbudzając poczucie estetyki, ma na celu przygotowanie do aktywnego uczestnictwa w kulturze, popularyzację literatury poprzez piękno słowa mówionego. Pozwala na realizację marzeń artystycznych dzieci i młodzieży, pomagając w odkrywaniu – poszukiwaniu ich zdolności i wrażliwości na otaczający świat i ludzi.
Zwycięzcy turnieju otrzymają nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy oraz wezmą udział w finale międzypowiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej. Patronat nad turniejem objęła Burmistrz Żabna – Marta Herduś oraz Starosta Tarnowski Roman Łucarz.
Zgłoszenia należy składać do 10 października 2022 r.

W załączniku do pobrania regulamin oraz karta zgłoszenia.

 

Regulamin

Karta zgłoszenia