Jeden z najwybitniejszych polskich himalaistów – Adam Bielecki odwiedził Żabno.

 

 

 

 

 

 

 

W sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury spotkał się z fanami, miłośnikami gór i wspinaczki. Z pomocą prezentacji multimedialnej, która była tłem spotkania, zdjęć i filmów, przedstawił historię swoich najważniejszych wspinaczek i górskich wypraw. Opowiedział jak narodziła się w nim pasja i miłość do gór oraz w jaki sposób przygotowuje się do swoich ekspedycji. Uczestnicy spotkania z wielką uwagą wysłuchali opowieści o doświadczeniach górskich, przygodach, sukcesach oraz porażkach i o trudach wspinaczkowych. Himalaista, odpowiadając na pytania, mówił również o pokorze i szacunku wobec gór. Przyznał, że największym wyzwaniem są dla niego szczyty jeszcze nie zdobyte przez innych wspinaczy, a największą satysfakcję sprawia mu wyznaczanie nowych szlaków w górach.

 

Podczas spotkania, które trwało ponad 3 godziny, można było zakupić książkę Adama Bieleckiego, otrzymać autograf i porozmawiać ze wspinaczem.

 

Wydarzenie odbyło się w ramach projektu „Koło kultury", finansowanego przez Województwo Małopolskie w ramach 5. edycji Budżetu Obywatelskiego. Projekt realizowany jest w 2 gminach subregionu tarnowskiego przez: Gminne Centrum Kultury i Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Żabnie oraz Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Radłowie. Realizatorem projektu jest Stowarzyszenie Radłowskie Forum Rozwoju. Patronat honorowy nad projektem sprawują: Marszałek Województwa Małopolskiego – Witold Kozłowski, Burmistrz Radłowa - Zbigniew Mączka i Burmistrz Żabna – Marta Herduś.