Gminne Centrum Kultury w Żabnie zaprasza na koncert "Czerpiąc z tradycji przodków" w wykonaniu zespołów folklorystycznych "Bobrowianie" i "Otfinowianie".

Koncert odbędzie się 2 października o godzinie 16:00 w sali widowiskowej GCK w Żabnie. Wydarzenie będzie również transmitowane na kanale YouTube i Facebooku GCK.

W prgramie koncertu:

-występ Męskiej Grupy Śpiewaczej "Otfinowianie"

-widowisko "Na weselu Kasi" w wykonaniu "Bobrowian"

-występ Żeńskiej Grupy Śpiewaczej "Otfinowianki"

-widowisko "Jak to sie me do Hameryki wybirali" w wykonaniu "Otfinowian". Autorem tekstu i choreografii do tańca "Polka od Luszowic" jest choreograf Janusz Cierlik.

-suita tańców żywieckich w wykonaniu "Bobrowian"

Po koncercie zapraszamy na spotkanie przy stole przygotowane przez KGW "Gorzycanie".

Wydarzenie będzie finałem projektu "Nasze dziedzictwo - czerpiąc z tradycji przodków" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: EtnoPolska. Edycja 2022"