Wtorkowy, poświąteczny koncert kolęd i pastorałek O!płateczki Wojtka Klicha odbył się w Kościele pw. św. Trójcy w Łęgu Tarnowskim.

Koncert zgromadził bardzo dużą rzeszę fanów dobrej muzyki – świątynia dosłownie pękała w szwach. Wpływ na to mieli niewątpliwie znakomici artyści towarzyszący Wojtkowi. Na specjalne zaproszenie do Łęgu Tarnowskiego przyjechał Tomek Szczepanik z zespołu Pectus. Oprócz Tomka w koncercie wystąpili: Mateusz Pleśniak na akordeonie, Jerzy Drobot na basie, Arek Boryczka na gitarze i Kamil Patulski na instrumentach perkusyjnych oraz wokaliści: Magdalena Stalmach, Katarzyna Kalita, Oskar Hudyka i Patrycja Stalmach.

W kolędowy nastrój wieczoru wprowadził publiczność zebraną w łęgowskiej świątyni Zespół Folklorystyczny „Bobrowianie”, który przy dźwiękach muzyki akordeonowej zaśpiewał kolędę „Jezusa narodzonego”. Podczas koncertu można było usłyszeć pastorałki oraz znane kolędy w zarówno nowych, jak i tradycyjnych aranżacjach.

Koncert był ostatnim wydarzeniem realizowanym w ramach 5. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego i projektu „Koło Kultury”. Projekt realizowany był w dwóch gminach subregionu tarnowskiego praz: Gminne Centrum Kultury i miejsko – Gminną Bibliotekę Publiczną w Żabnie oraz Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Radłowie. Realizatorem projektu było Stowarzyszenie radłowskie Forum Rozwoju. Patronatem honorowym projekt objęli: Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski, Burmistrz Radłowa Zbigniew Mączka i Burmistrz Żabna Marta Herduś.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy oddali swoje głosy na projekt „Koło Kultury” w 5. edycji Budżetu Obywatelskiego oraz wszystkim, którzy wzięli udział w jego realizacji i uczestniczyli w wydarzeniach realizowanych w jego ramach na terenie gminy Żabno.