Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie już po raz kolejny zorganizowała Gminny Konkurs Plastyczny. Tym razem odbył się on w ramach projektu „III Żabnieńskie spotkania z literaturą – wokół epoki romantyzmu” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Do udziału w konkursie ”Stwórz ilustrację do bajek Adama Mickiewicza" zaprosiliśmy dzieci z przedszkoli, uczniów kl. „0” i szkół podstawowych (kl. I-III) gminy Żabno. Zainteresowanie konkursem było duże, albowiem wpłynęło 93 prace. Komisja powołana przez Organizatora w składzie: przewodnicząca Maria Ochnio, Kamila Ryba oraz Beata Chłoń na posiedzeniu w dniu 10 października 2022 r. oceniła prace przyznając nagrody i wyróżnienia.
W kategorii wiekowej: trzylatki, czterolatki, pięciolatki za prace samodzielną nagrody zdobyli:
I miejsce: Zofia Sulowska, Weronika Kotapka, Zofia Lichorobiec
II miejsce: Aniela Żaba, Barbara Tobera, Wojciech Rąpała, Liliana Baran
III miejsce: Oliwia Brud, Tymon Warzała, Martyna Duź
Wyróżnienie: Krzysztof Kilian, Nadia Anioł, Klara Krupa.
Za prace z opiekunem w tej samej kategorii nagrody zdobyli:
I miejsce: Milena Połetek, Sara Bylica, Marcel Małek
II miejsce: Maja Skrabacz, Mateusz Iwaniec
III miejsce: Mikołaj Mrówka, Milena Węc, Gabriela Molo
Wyróżnienie: Dominik Sadko, Antoni Kurzawski, Karol Stachura, Sabrina Byra.
W kategorii wiekowej: sześciolatki, uczniowie klas zerowych oraz klas I za samodzielną pracę nagrody zdobyli:
I miejsce: Maria Wolańska, Nikola Skrabacz, Marlena Wiekierak, Szymon Stono
II miejsce: Alan Trojan, Maja Pacocha, Kornelia Bucia, Eliza Kwaśniak
III miejsce: Zuzanna Kieliszek, Maksymilian Żaba, Natalia Wójcik, Kornelia Widła, Ksawery Bryl
Wyróżnienie: Lena Panek, Julia Kania, Emilia Zachara, Maja Stolarska, Konrad Moskal.
Za pracę z opiekunem w tej kategorii nagrody zdobyli:
I miejsce: Wiktor Iwaniec, Julia Banek
II miejsce: Karolina Moździerz
III miejsce: Filip Pietraszewski
Wyróżnienie: Franciszek Dziąćko.
W kategorii wiekowej szkoła podstawowa kl. II – III za pracę samodzielną nagrody zdobyli:
I miejsce: Milena Żelazo, Wiktoria Talanda
II miejsce: Lilianna Kareta, Zuzanna Lizak
III miejsce: Szymon Prędota, Kornelia Tapa
Wyróżnienie: Wiktoria Gądkiewicz, Nadia Kuczek, Filip Światłowski.
Pozostałym uczestnikom konkursu plastycznego komisja za udział przyznała nagrody książkowe i dyplomy.
Wystawę prac można oglądać w dolnym holu Gminnego Centrum Kultury w Żabnie w godzinach od 8.00 do 20.00 do końca listopada.