Gościem Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Żabnie był Józef Gaik – mieszkaniec Żabna i twórca wierszy, które pisze od zawsze, głównie na życzenie innych osób. Spotkanie było okazją do zaprezentowania najnowszej publikacji autora, zbioru wierszy pt. „Nadzieja”.

Podczas spotkania usłyszeliśmy wybrane wiersze Józefa Gaika poświęcone wartościom, które szczególnie sobie ceni, osobom ważnym dla autora jak i zasłużonym ojczyźnie, a także utwory ukazujące piękno naszego miasta. Dodatkowo nasz gość podzielił się z publicznością opowieściami wyjaśniającymi powstanie niektórych utworów. Oprawę muzyczną spotkania zapewnił zespół „Cantabile”, który działa przy Gminnym Centrum Kultury w Żabnie pod kierunkiem Moniki Kuty.