Mali czytelnicy Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Żabnie uczestniczyli w warsztatach artystycznych prowadzonych przez ilustratora, grafika i autora komiksów Łukasza Zabdyra.

Podczas spotkania zaproszony gość, nawiązując do tematu warsztatów, opowiedział dzieciom balladę pt. „Pani Twardowska” Adama Mickiewicza oraz namalował główne jej postacie.
Uczestnicy dowiedzieli się wiele ciekawostek dotyczących rysunku oraz jak w łatwy sposób za pomocą liter, cyfr oraz figur geometrycznych stworzyć piękny obrazek czy ilustrację. Były też ćwiczenia wspomagające pracę ręki oraz porady dotyczące rysunku.
Na zakończenie spotkania grafik każdemu uczestnikowi zajęć narysował obrazek wraz z autografem. Był też czas na rozmowę z Łukaszem Zabdyrem oraz pamiątkowe zdjęcie.

Warsztaty odbyły się w ramach projektu „III Żabnieńskie spotkania z literaturą – wokół epoki romantyzmu” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.