Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie, Gminne Centrum Kultury w Żabnie oraz Małopolskie Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu byli organizatorami konkursu plastycznego „PACYNKI-MARIONETKI-KUKŁY”. Towarzyszył on XXXVI Małopolskiemu Przeglądowi Teatrów Lalkowych o Wielką Nagrodę Zająca Poziomki.

Konkurs odbywał się pod patronatem honorowym Burmistrz Żabna Marty Herduś oraz Starosty Tarnowskiego Romana Łucarza..

Laureatom nagrody wręczali dyrektor MCK „Sokół” w Nowym Sączu Andrzej Zarych, Burmistrz Żabna Marta Herduś, Starosta Tarnowski Roman Łucarz, radna Rady Miejskiej w Żabnie Leokadia Madura oraz dyrektor M-GBP i GCK w Żabnie Marta Warias.
W tym roku po raz pierwszy konkurs był skierowany do całych rodzin. Komisja artystyczna powołana przez Organizatora w składzie: Ewa Korus - nauczyciel SP w Żabnie, członek grupy teatralnej Ad-Hoc, Kamila Ryba z GCK w Żabnie oraz Ewa Czarna z M-GBP w Żabnie na posiedzeniu w dniu 20 kwietnia 2023 r. oceniła 23 prace.

Komisja przyznała uczestnikom następujące nagrody i wyróżnienia:

I miejsce:
- Jakub, Filip, Jadwiga i Rafał Rogóż z Łęgu Tarnowskiego
- Zofia, Marek, Dawid i Barbara Lichorobiec z Łęgu Tarnowskiego
- Martyna, Iwona i Krzysztof Fijał z Odporyszowa

II miejsce:
- Karolina i Konrad Papuga z Łęgu Tarnowskiego
- Kornelia i Kamila Dziura z Żabna
- Milena i Joanna Połetek z Pasieki Otfinowskiej

III miejsce:
- Marlena Wiekierak z Kłyża
- Melisa i Malwina Moskal z Niedomic
- Agnieszka, Piotr, Liliana, Wiktor, Emma i Bogusława Strojni z Pasieki Otfinowskiej

Wyróżnienia:
- Maria Wolańska z Otfinowa
- Szymon Stono z Pasieki Otfinowskiej
- Kamil Marek z Pasieki Otfinowskiej
- Filip, Patryk, Joanna i Daniel Stachura z Sieradzy

Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody za udział. Wszystkim dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcom gratulujemy.

{gallery}2023/lalka/lalka_zdj.{/gallery}