Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie wraz z filiami w Łęgu Tarnowskim, Niecieczy, Niedomicach i Otfinowie po raz czwarty zorganizowała konkurs na najaktywniejszego czytelnika wakacji.

Konkurs „Zaczytane wakacje” skierowany był do czytelników biblioteki do 15. roku życia, którzy w okresie wakacji odebrali w Bibliotece w Żabnie lub w filiach „Kartę Wakacyjnego Czytelnika”. W dniach 3 lipca – 24 sierpnia bibliotekarze przy każdym wypożyczeniu książek przybijali na Karcie pieczątkę. Kartę z pieczątkami należało zwrócić do Biblioteki do dnia 24 sierpnia.
Uroczyste wręczenie nagród odbyło się podczas akcji Narodowego Czytania 9 września na Rynku w Żabnie.
Komisja powołana przez Organizatora w składzie: Ewa Czarna, Beata Chłoń, Anna Rąpała na posiedzeniu w dn. 28 sierpnia 2023 r. przeliczyła 84 karty wakacyjnego czytelnika, które zostały zwrócone do Biblioteki. Biorąc pod uwagę liczbę pieczątek na Karcie Wakacyjnego Czytelnika przyznała nagrody książkowe.

I miejsce zajęli: Filip Bogusz, Szymon Bogusz, Tobiasz Górczak oraz Jakub Libera.

II miejsce zdobyli : Blanka Augustyńska, Wiktoria Bednarz, Aleksandra Białek, Kacper Bryl, Adam Chłoń, Estera Flak, Dominik Gawron, Bartosz Laska, Fabian Laska, Natalia Liro, Amelia Mosio, Mikołaj Mrówka, Antonina Patoń, Szymon Pluta, Wojciech Rąpała, Oskar Sak, Aleksandra Sobolewska, Tymon Taźbirek i Michał Zięba.

III miejsce otrzymali: Marcel Augustyński, Jakub Bysiek, Leon Dubiel, Lidia Flak, Marcelina Flak z Łęgu Tarnowskiego, Marcelina Flak z Niecieczy, Antonina Gniadek, Michalina Gniadek, Stanisław Kabat, Michalina Kopeć, Maja Kozaczka, Kinga Kuklewicz, Aleksandra Łoś, Jakub Łoś, Kornelia Łoś, Łucja Miękina, Zuzanna Moskal, Iga Pfajfer, Ewa Sak, Zuzanna Sobolewska, Maria Spinda, Julia Starzec, Maja Stolarska, Maria Szostek, Karol Szpilski, Katarzyna Tutik, Maria Tutik, Zuzanna Wątroba, Filip Wycykał, Amelia Zaucha, Oliwia Zaucha, Aleksandra Zięba oraz Lena Zięba.

Pozostali uczestnicy za udział otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.