22 stycznia - w 161. rocznicę wybuchu powstania styczniowego odbyło się w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Żabnie spotkanie z ks. Łukaszem Bochenkiem.
Ks. Łukasz Bochenek jest autorem publikacji „Powstańcy styczniowi z Niedomic”, jednak podczas prezentacji przedstawił tło historyczne oraz postaci również z innych miejscowości naszej gminy: Łęgu Tarnowskiego, Siedliszowic, Żabna, Odporyszowa, którzy walczyli w powstaniu, ponosząc ofiarę krwi i życia, ukazując wkład ziemi żabnieńskiej w ogólnonarodową walkę o niepodległość. W czasie spotkania autor przybliżył odbiorcom postaci, m.in. braci Szameitów – Mieczysława, Dobiesława i Władysława, Wilhelma Habichta, Józefa Gabriela Męcińskiego, Antoniego Zielonkę i jego czterech synów – Ludwika, Kornela, Kazimierza i Józefa, ks. Stanisława Morgensterna.

W spotkaniu wzięła udział młodzież z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Żabnie.