image1 image2 image3 image4 image5

O grzeczności! – zajęcia dla dzieci z przedszkola

W ramach „Piątkowych Lekcji Czytania” żabnieńską bibliotekę odwiedziły dzieci z Publicznego Przedszkola w Żabnie. Zajęcia poświęcone były rozmowie o grzeczności i zasadach dobrego zachowania.

Dzieci wysłuchały opowiadania „Jak małpka Florek nauczyła się grzeczności”, pięknie komentowały niegrzeczne zachowania bohatera i wskazywały właściwe wzorce. Na własnym przykładzie mówiły o tym co to znaczy być grzecznym oraz przyznały się, że za niegrzeczne zachowanie spotykają je kary. Następnie wspólnie z bohaterami książeczki ustaliły listę zasad dobrego zachowania, których należy przestrzegać.

O grzeczności należy pamiętać w każdej sytuacji, więc dzieci wzięły udział w improwizowanych scenkach pokazujących właściwe i niewłaściwe zachowania w bibliotece, które następnie skomentowały.

Na zakończenie pokolorowały obrazki i z uśmiechami wróciły po przedszkola.
Przypominamy, że „Piątkowe lekcje czytania” planowane są jako zajęcia cykliczne, zainteresowane grupy zorganizowane prosimy o kontakt z M-GBP w Żabnie.

free joomla templatesjoomla templates
2017  Biblioteka w Żabnie  globbers joomla templates