Lokalny Klub Kodowania powstał w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Żabnie. Celem projektu jest zachęcenie młodych ludzi z małych miejscowości do nauki kodowania.

 

Członkowie Klubu Kodowania spotykają się w każdy czwartek o godz. 15.30. Na zajęciach wykorzystywane są gry i aplikacje uczące logiki programistycznej. Na przykład gra Code Monkey, którą trzeba zaprogramować tak, by odzyskać banany zabrane przez złą małpę. Albo aplikacja LightBot – tu też trzeba samodzielnie stworzyć kod z obrazkowych bloczków, dzięki któremu wirtualny robot dotrze do celu. Można też odkrywać programowanie wspólnie z postaciami znanymi z bajek i filmów – choćby z disnejowską bohaterką Vajaną. Albo kodować w świecie Minecrafta.

 

Uczestnicy zajęć tworzą także własne animacje i gry w programie Scratch. Sami wymyślają fabułę,  programują przeszkody, postacie i sposób sterowania nimi – tak żeby gromadzić punkty lub tracić życia. Takie gry to namacalny efekt nauki, a młodzi ludzie mogą chwalić się nim przed rówieśnikami czy rodzicami.

 

Żabno jest jedną ze 180 miejscowości w Polsce, w której działa Lokalny Klub Kodowania. To rezultat programu „Link do przyszłości. Zaprogramuj swoją karierę”, który prowadzi Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

 

JSN Nuru is designed by JoomlaShine.com